TASARIM HİZMETİ

KAPAK TASARIMI

 

Yayınevimizin tasarım hizmetlerini Damla Nur Kınık ve Dilara Kavaklıoğlu yapmaktadır.  Her ikisi de Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur ve yıllardır sektörün içinde yer alan deneyimli kişilerdir.

 

Kapak tasarımı ve kitabın iç sayfa tasarımı çok önemli iki unsurdur. Uzman ellerden çıkmış başarılı bir kapak tasarımı kitaba güven, kalite, prestij ve ihtişam katıp okurları kitaba bir paratoner gibi çekerken kötü yapılmış bir kapak tasarımı kitap hakkında okurun gözünde bir önyargı oluşturur.

 

Kitabın iç tasarımı da çok önemlidir. Okuma kolaylığı sağlar ve okurun göz zevkine hitap eder.

 

Kapak çalışmalarını yazar odaklı olarak sürdürmekteyiz. Yazarın isteklerini önemsiyoruz. Her aşamada yazara bilgi veriyoruz ve onun beğenisini hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Yazarın istediği değişiklikleri nazlanmadan ve ekstra bir ücret istemeden yapıyoruz.

MELEK TAGUŞAR

Editörleriniz gayet başarılı ve hızlı bir çalışma içindeler. Düzenledikleri her yazıyı onayıma sundular. Değişiklik yapmalarını istediğim zaman hemen söylediğimi dikkate alarak çalışmalarına devam ettiler. Kapak tasarımı muhteşem bir hızla, örneklerle, önüme sunuldu ve kendime en uygun olanı seçtim. Çok hızlı bir süreçte çıktı kitabım ve çok memnun kaldım.

AYŞE ŞİMŞEK

Kitabım çıkmadan önce yaptıkları editöryal ve kapak tasarım çalışmalarından çok memnun kaldım. Büyük bir özen ve ilgiyle çalıştılar. Yapılan her yeni düzenlemede fikrimi ve onayımı aldılar. Birden fazla kapak çalışması yapıldı. Hatta talebim üzerine birkaç yeni kapak daha... İçime sinmeyen hiçbir şeyi yapmadılar. Sürekli iletişim halindeydik. Kitabım çıkmasını planladığımız tarihten de önce çıktı. Tabii ki iş bununla bitmedi. Kitabım çıktıktan sonra da taahhüt ettikleri tüm çalışmaları yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Sokak Yayın Grubu ile çalışıyorsanız, biliniz ki internet sitelerinde ilan ettikleri tüm vaatler gerçekleşecektir.

İLKER YILDIZ

Sokak Yayın Grubu işinin ehli ve bir o kadar da samimi çalışanlarıyla bir aile gibi karşıladı beni. Paradoks’un kapak tasarımında tüm isteklerim göz önüne alınarak bana çeşitli seçenekler sunuldu, yani oldu bittiye getirilmedi asla ve asla. Editöryal çalışmada da sürekli olarak kontakt halindeydik. Sonuç olarak Paradoks tam olarak benim istediğim şekliyle ve Sokak Yayınları'nın değerli çalışanlarının maharetiyle yayına hazır hale geldi. Hayalimin gerçekleşmesine ve 2. baskıyı görebilmeme neden olan tüm Sokak Yayınları ailesine teşekkür ederim.

ERKAN EZBİDERLİ

20’lik adlı öykü kitabımı yayınlatmak için Sokak Yayın Grubu ile sözleşme imzaladığımız gün editör Şirin Hanım ve kapak tasarımcısı Damla Hanım ile tanışma imkânım oldu. Aynı gün kendileriyle, kapak tasarımı ile ilgili kafamda olanları ve editöryal çalışma hakkında beklentilerimi paylaştım. Kapak tasarımı çok kısa bir sürede tamamlandı, yaklaşık 2-3 gün sonra içinde birkaç alternatif olan bir e-posta aldım Damla Hanım’dan ve aynı gün karşılıklı bir telefon ve e-posta trafiğinden sonra kapak hazır oldu.
Referanslarımız