FUAR ORGANİZASYONLARI

Sokak Yayın Grubu fuarların en aktif yayıncılarından biridir. Her yıl bir çok fuara katılan ve yüzlerce yazarına imza günü yaptıran Sokak Yayın Grubu fuar konusunda bir çok kez ilkleri başarmış bir yerdir.

2013 yılında İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'nda 172 yazarımıza imza günü düzenleyerek o yıl fuarın en önde gelen yayınevi olduk. 2014 yılında CNR İstanbul Kitap Fuarı'nda 47 yazarımıza imza günü düzenleyerek yine o yıl fuara katılan yayınevleri arasında en çok yazar getiren ve imza günü yaptıran yayınevi olduk. Bu başarılarımız İzmir ve Ankara Fuarlarında da tekrarlandı.

Sokak Yayın Grubu katıldığı tüm fuarlarda fuarların en çok imza günü yaptıran, en çok yazar getirten ve yazarlarını okurları ile buluşturan yayınevlerinden biri çoğu zaman da birincisi oldu.

Verdiğimiz bilgilerin doğruluğunu Fuar şirketlerinin resmi internet sayfalarındaki imza günleri listelerini kontrol ederek teyit edebilirsiniz.

 

SERPİL YAMAN

Kitabımı hangi yayınevinden çıkarmalıyım diye yaptığım araştırma sonucu Sokak Yayın Grubu ile çalışmaya karar verdim. İlk görüşmede güven duydum. Son derece ayrıntılı bir görüşme sonunda aynı nitelikte bir sözleşme imzaladık. Bundan sonrası büyük rahatlıktı. Verilen tüm sözler yerine getirildi. Editöryel çalışma olsun, kapak tasarımı olsun her ayrıntı soruldu, onay alındı. Çok uyumlu ve heyecanlı bir çalışmaydı. Verilen tarihte kitap elimdeydi. Sonrasında da hiç yalnızlık ve şaşkınlık yaşamadım. Tüm kitap fuarlarında imza günü yapmam konusunda imkân tanındı. Sokak Yayın Grubu sözünün eri çıktı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

ARİF ŞAHİN

Kapak tasarımından, noktalama işaretlerine kadar her ayrıntıda fikir alışverişine açık olması ve desteğinden ötürü Sokak Yayın Grubu ile çalışmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Kitabım, tasarladığımdan daha da güzel bir şekilde okur ile buluştu. Ayrıca kitap fuarlarında eserlerimizi temsil ettiği ve bizlerle birlikte oldukları için de kendilerine çok teşekkür ederim.

İSMAİL POLAT

Sokak Yayın Grubu'ndan iki adet kitap çıkardım. Yayınevimizin desteği ile Mart 2014 tarihinden itibaren CNR kitap fuarına ve iki kez İzmir kitap fuarına, bir kez Ankara ve iki kez de İstanbul kitap fuarına katıldım. İmza günü yaptım. Bu etkinliklerde yayınevim beni ve diğer yazarları sonuna kadar destekledi ve yardımcı oldu. Ayrıca etkinlikler sırasında satılan kitapların bedeli hemen ödendi ve hiçbir kesinti yapılmadı. Sokak Yayın Grubu ve kurucusu Uğur Ziya Şimşek şahsında tüm arkadaşlar sözlerinin eri, dürüst ve yardımsever kişiler. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.
Referanslarımız